Інструкції щодо заповнення форм ПРРО: 

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/instruktsii-schodo-zapovnennya-form/

Отримати електронний підпис КЕП ПриватБанк: https://onlinebank.dp.ua/publications/861-kep-online-privat24/

Акредитований центр сертифікації ключів ПриватБанку: https://acsk.privatbank.ua/certs 
Що необхідно для початку реєстрації ПРРО


    1. Перш ніж зареєструвати програмний РРО, отримайте ЕЦП ФОПа (наприклад, в акредитованому центрі сертифікації ключів, в ПриватБанку тощо) або ж печатку підприємства. 

    2. Зареєструвати ПРРО. Необхідно подати форму 1-ПРРО (Форма № 1-ПРРО “Заява про реєстрацiю програмного реєстратора розрахункових операцiй”, J(F)1316604). Обов’язково вкажіть у заяві, що програмне РРО може працювати в режимі «Офлайн». При заповненні назви та адреси господарської одиниці рекомендуємо копіювати їх з облікових даних платника в електронному кабінеті ДПС, оскільки найменша відмінність в цих полях призведе до відмови в реєстрації ПРРО. Після подачі заяви сервер податкової в другій квитанції надає вам унікальний фіскальний номер ПРРО. Цей номер потім буде друкуватися на кожному чеку по факту їх видання. 

    3. Отримати е-підписи для роботи з програмним РРО (КЕП електронної печатки для ПРРО). Потрібно мати файли ключа підпису та двох сертифікатів до нього. 

    4. Зареєструвати КЕП для ПРРО в контролюючому органі ( «Повiдомлення про надання iнформацiї щодо квалiфiкованого сертифiката вiдкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО)», J(F)1391802.

При реєстрації КЕП для ПРРО в контролюючому органі, обов’язково перевірте, що ідентифікатор ключа суб’єкта взято з сертифіката підпису із розширенням *.cer. з типом використання «Цифровий підпис, Неспростовність». Значення «Ідентифікатор ключа суб’єкта». Або ж для зручності ви можете спочатку завести ключ підпису в програмі, вичитати інформацію з сертифіката і ідентифікатор ключа скопіювати з поля.


За допомогою одного сертифікату електронної печатки можна працювати одночасно тільки на одному ПРРО. У випадку одночасного використання кількох програмних кас, треба відповідна кількість зареєстрованих касирів і сертифікатів електронних печаток. Щоб при звільненні одного касира і прийнятті на роботу іншого касира не потрібно було перереєстровувати в ДПС КЕП для ПРРО ми рекомендуємо використовувати не КЕП працівників, а КЕП електронних печаток з номером для ПРРО (печатки каси). Для отримання сертифікату печатки з номером не обов’язково мати фізичну печатку. Тобто організація отримує стільки КЕП печаток для каси, скільки програмних РРО буде використовувати, і тоді будь-який касир використовує саме цей сертифікат при роботі з програмним РРО.     Перелік Web-ресурсів до яких ПК повинен мати доступ:


    Web-ресурси, необхідні для роботи ПРРО Сіверс:

Web-ресурси АЦСК

uakey.com.ua 

80/443


АЦСК “Україна”

acsk.privatbank.ua/services/tsp


80

АЦСК АТ КБ «ПриватБанк»


acskidd.gov.ua/services/tsp
80

АЦСК ІДД ДПС


tsp.masterkey.ua/services/tsp
80

АЦСК «MASTERKEY»csk.ukrsibbank.com/services/tsp


80

АЦСК UKRSIBBANK


acsk.dpsu.gov.ua/services/tsp


80

ЕДП ДПС Україниca.oschadbank.ua/public/tsa


80

АЦСК АТ “Ощадбанк”
Вищезазначений перелік неповний, якщо використовується КЕП (ЕЦП) інших кваліфікованих надавачів (АЦСК), то також необхідно надати доступ до адрес TSP, OCSP, CMP відповідних центрів.

Зразок заповнення 1-ПРРО


    Якщо суб’єкт господарювання не закрив робочу зміну в програмному РРО, але вже згенерував новий кваліфікований електронний підпис, то для роботи з програмним реєстратором розрахункових операцій за новим ідентифікатором ключа, він повинен подати Повідомлення. Таке повідомлення подається за формою J/F1391802 з інформацією про новий ідентифікатор кваліфікованого сертифіката відкритого ключа касира, який використовується для підпису.

     При цьому, в графі «Тип підпису» Повідомлення J/F1391802 необхідно вказати «Старший касир».

Якщо на момент формування нового кваліфікованого електронного підпису зміну на ПРРО було закрито, то в графі «Тип підпису» можна вказати «Касир».

    Водночас, податківці рекомендують скасування електронних ключів касирів або їх сертифікатів виконувати після закриття зміни таким касиром.КРОК 1 РЕЄСТРАЦІЯ ДАНИХ В ПРОГРАМІ


Заходимо в програму. Відкриваємо Адміністрування ПРРО: Утиліти – Додатково – Адміністрування ПРРО. 

До вказаного модуля адміністратори програми мають доступ за замовчуванням. Користувачам потрібно надати модуль доступу 64 в режимі Довідники –Користувачі. В даному модулі відкривається повна інформація по всіх ПРРО на підприємстві. Даний модуль також можна відкрити з робочого місця каси, але список буде фільтруватися по закріпленому фіскальному номеру робочої каси.

Етап 1. Спочатку формуємо папку з назвою PRRO на робочому ПК. Папку можна створювати також на сервері, але тоді вона повинна бути доступна з ПК касового місця. В новостворену папку копіюємо файли: ключ і сертифікат. Якщо 1 ліцензія ПРРО на підприємстві чи на робочому ПК, то все можна копіювати  в одну папку. Якщо ліцензій є кілька і використовується ключ від ДПС, тоді рекомендуємо поділити папки у зв’язку з тим, що файли ключів мають однакову назву Key-6.dat. В цьому випадку у вас буде дві додаткових папки в папці PRRO: папка Сертифікати і папка Ключі. Папки ключів для кожного ФОПА будуть окремі. Папка сертифікатів має бути одна. От тепер можна переходити до реєстрації даних.

Етап 2. У відкритому режимі Адміністрування ПРРО переходимо на закладку «Сертифікати». Натискаємо чистий листочок і  вказуємо шлях до папки з сертифікатами:і робимо записати. Після цього натискаємо кнопку
Етап 3. Переходимо на закладку «Ключ підпису», натискаємо чистий листочок і заповнюємо форму: • Поле організація поки залишаємо не заповненим, якщо реєструємо дані нового підприємства; При реєстрації ключа підпису вже внесеного підприємства в полі «Організація» вибираємо існуюче підприємство;
 • Обираємо особистий ключ підпису з папки (файл з розширенням *jks, *dat, *ZS2);
 • Вказуємо пароль ключа;
 • Натискаємо кнопку «Інформація з сертифікату підпису». Якщо пароль вказаного неправильно чи ключ пошкоджений, виникне повідомлення , тому перевірте цілісність файлу або ж вкажіть пароль ще раз і попробуйте ще раз зчитати інформацію з сертифіката підпису. Якщо все добре, програма запропонує заповнити відповідні поля даними з сертифіката  
 • Якщо файловий сертифікат ключа відсутній в базі, то програма пропонує завантажити даний сертифікат у папку, шлях до якої ви вказали.
 • Робимо записати.


При заповнені відповідних полів даними з сертифіката, вичитується термін дії сертифіката. По закінченню терміну дії, вам необхідно виготовити нові ключі підпису, відповідно буде новий сертифікат і також по новому все зареєструвати в ДПС (подати Повiдомлення про надання iнформацiї щодо квалiфiкованого сертифiката вiдкритого ключа). При відкритті вікна Продажу програма буде видавати попередження за 10 днів до закінчення терміну дії сертифіката 
                                                             


Потім натискаємо , зі списку вибираємо потрібний ключ підпису і  якщо все правильно зареєстровано, у вас виникне вікно з вибором торгових точок, зареєстрованих в ДПС: Навпроти фіскального номера ПРРО по вказаній адресі торгової точки, яку потрібно завантажити в програму, проставляємо галочки і натискаємо вибрати. Якщо це один ФОП, але різні сервера, тоді завантажуємо тільки торгову точку по вказаній адресі. І на кожному сервері робимо всі ці самі дії. Якщо на одному сервері , повинно використовуватися всі зареєстровані фіскальні номера - тоді вибираємо всі фіскальні номера. Автоматично в програмі створюється вибрана господарська одиниця зі всіма даними з ДПС і після цього виникає повідомлення . На основі даних з ДПС автоматично заповнюються закладки «Організації», «Торгові точки». Тоді ми  редагуємо запис який ми створили і прив’язуємо його до новоствореної організації.


Перелік повідомлень, що можуть виникати при завантажувань даних з ДПС:


сертифікат анульовано в ДПС

в папці Сертифікатів не знайдено сертифікат вказаного ключа підпису. Спочатку завантажте сертифікат. Для цього скористуйтеся кнопкою  на формі і після того повторіть спробу    


в ДПС не зареєстровано для даного ключа торгової точки або не зареєстровано сертифікат вiдкритого ключа. Рекомендуємо перевірити чи правильно зареєстровано ідентифікатор сертифіката вказаного ключа, або ж чи зареєстрована «Заява про реєстрацiю програмного реєстратора розрахункових операцiй»
не знайдено файл з особистим ключем. Файл ключа фізично знаходиться не в тій папці, яку ви вказали в налаштуваннях. Перевірте де знаходиться фізично файл і чи ви правильно вказали в програмі місцезнаходження ключа підпису
при занесенні ключа підпису в програму, не вказано пароль до ключа


Етап 4. На закладці «Торгові точки» прив’язуємо фіскальний номер ПРРО до вказаного ПК і отримуємо ліцензії для роботи з ПРРО. Необхідно обрати каси, до яких ви хочете прикріпити ліцензії та натиснути кнопку «Отримати ліцензію»

Але перед тим перевірте колонку «Назва ПК», за замовчуванням ця колонка заповнюється назвою ПК, на якому завантажували дані з ДПС. При потребі відредагуйте запис і вкажіть назву того ПК, на якому має працювати ПРРО з вказаним фіскальним номером. Для полегшення внесення назви ПК, дане вікно можна відкрити на тому ПК, де будуть відбуватися продажі і натиснути кнопку цей ПК

Перелік повідомлень, що можуть виникати:


 • - при роботі з ПРРО, ми видаємо на ваше підприємство кількість доступних ліцензій для роботи ПРРО. Коли виникає дане повідомлення – це означає, що ваше підприємство вже використали всю кількість виданих для вас ліцензій. Тому вам необхідно звернутися до нас для збільшення кількості ліцензій;
 •  якщо ви проводите зміну організацій на свому підприємстві (н-д, зміна Фопа), Вам спочатку потрібно, щоб ми деактивували існуючу видану вам ліцензію.
 • якщо ж ви не правильно вказали назву ПК , тоді при запуску вікна Продажу чи при налаштуванні у вас виникне повідомлення .

 


КРОК 2 НАЛАШТУВАННЯ ДРУКУ ЧЕКІВ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ


В програмі можна проводити налаштування чеку для відправки по E-mail, а також налаштування друку чеку. Для цього переходимо на закладку «Організації». Дані налаштування діють на вказану організацію.КРОК 3 НАЛАШТУВАННЯ ПОДАТКОВИХ ГРУП 


    Довідники – Касові реєстратори – Податкові групи ЕККА. Вибираємо зі списку моделей «Програмне РРО». І налаштовуємо свої податкові групи.  Дані налаштування будуть застосовуватися за замовчуванням на касових місцях. При потребі податкові групи необхідно доналаштувати на робочих місцях.

Довідники – Касові реєстратори – Заводські номера. Заводимо тут свій унікальний фіскальний номер ПРРО. Можна скопіювати значення з даного поляПо даному фіскальному номеру в пункт меню програми «Стрічки ЕККА» автоматично будуть записуватися дані Z звіту по ПРРО.


КРОК 4 НАЛАШТУВАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ КАСИРА


У вікні Продажу натискаємо кнопку «Налаштування підключення».

 

Відкривається форма налаштування ЕККА. В даній формі натискаємо редагувати запис на вказаному відділі 

 і починаємо проводити налаштування:


 • Закріпляємо Банк Термінал
 • Вибираємо необхідну модель ЕККА
 • Далі закріпляємо Касира і ПРРО з випадаючого списку
 • Ставимо галочки в полях «Друкувати чеки» та «Наявність» і проводимо запис зроблених налаштувань

    Якщо на підприємстві є друкуючий пристрій для чеків, то тоді галочку «Друкувати чеки » ставимо. Якщо пристрою нема – тоді не ставимо. Галочку наявність ставимо обов’язково. При наявності галочки «Друкувати чеки» чеки будуть друкуватися на принтер встановлений за замовчуванням. При потребі друкувати чеки на принтер, який підключений до іншого ПК, вам необхідно вказати в даній формі мережеву назву принтера.


    При потребі доналаштовуємо податкові групи . Щоб змінити значення податкових груп натискаємо редагувати 


Рекомендації по податкових групах:


ФОП продукти

ФОП алкоголь неплатник ПДВ

якщо підакцизний товар програмується на групу В, і окремо сума акцизу буде відображатися на групі Г. Весь інший товар буде на групі А


ФОП чи ТОВ платник ПДВ 
непідакцизний товар з 20%ПДВЯкщо всі налаштування проведені натискаємо Дискетку, щоб зберегти налаштування .

Для перевірки чи все добре налаштовано – і даній формі натискаємо кнопку «Налаштування ЕККА», вибираємо пункт «Інформація з ДПС про стан ПРРО» 


якщо все успішно, тоді ДПС вертає інформацію про стан ПРРО   . Якщо видало повідомлення  -рекомендуємо закрити вікно продажу і відкрити по новому і повторно вичитати інформацію з ДПС.

    Додатково на робочому місці при потребі можна провести додаткові налаштування друку фіскального чеку для даного ПК. Для цього переходимо на закладку «Звіти»: