Звітність, яка формується за допомогою РРО. До неї можна віднести Х-звіт, Z-звіт.
X-звіт - це звіт без обнулення, призначений для контролю роботи касира. Цей звіт показує, які операції і які суми були проведені протягом робочого дня на поточний момент. Друкувати Х-звіт протягом дня можна багаторазово.
Z-звіт - це обнулення пам’яті РРО та забезпечення фіксації підсумку розрахунків за певний період роботи РРО. Z-звіт має свої обов’язкові реквізити. Відсутність яких-небудь з обов’язкових реквізитів такого звіту, може бути кваліфіковано перевіряючими як підстава для невизнання Z-звіту, що прирівнюється до його відсутності з застосуванням штрафу.
Періодичність друкування Z-звітів
У відповідності з вимогами Закону України про РРО підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. Оскільки підсумок розрахунків вноситься в фіскальну пам’ять саме при формуванні Z-звіту, виконання вимоги про обчислення розрахунків за зміну можливе лише за умови своєчасного друку Z-звітів. При цьому під зміною слід розуміти період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.
Якщо від останнього Z-звіту проходить більше чим 24години, друк чеків блокується. Більшість касових апаратів при змозі роздрукувати чек починають пікати і видають повідомлення «Зробіть Z-звіт» і тому для продовження роботи ви зобов’язані зробити Z –звіт.
Причини блокування РРО
- блокування РРО через 24 години. (максимальний час роботи апарату від початку проведення першої фіскальної операції). Для розблокування касиру досить виконати фіскальний Z-звіт.
- блокування РРО через 72 години (максимальний час для не передачі даних з апарату на сервер ДФС). В даному випадку ви не зможете навіть на касі роздрукувати нульовий чек. Для розблокування звернутись в обслуговуючу фірму.
Блокування супроводжується світловою сигналізацією на індикаторі та не призводить до втрати інформації, що друкується.