Структура програми побудована на основі логічно пов’язаних модулів програмного забезпечення, в основу яких закладені довідники даних.

Отже, насамперед, потрібно заповнити довідникову базу.

Розглянемо лише ті модулі, котрі потрібні в першу чергу.

    

    Довідник товарів ТМЦ (товарно-матеріальних цінностей), довідник виробників /ТМ (торгових марок), довідник партнерів, довідник одиниць виміру, довідник підстав кас, довідник користувачів, термінали банку.


    Довідник ТМЦ служить для формування товарних груп і асортиментного переліку зі всіма його характеристиками,  що містять в картці товару. 

Довідник товарів побудований за деревоподібною ієрархічною структурою. Структура вікна ДТ складається з двох частин: лівої (панель груп товарів) і правої (панель вмісту вибраної папки). Якщо з нижньої частини значка якогось об’єкта виходить вертикальна штрихова лінія, то всі значки, з’єднані з нею горизонтальними лініями, є елементами цього об’єкта.     Перше вкладення папок найкраще називати папка групи товарів. Наприклад: алкоголь, взуття, золоті вироби, галантерея….підпапка – це підгрупа товарів, яка може нести назву торгової марки або виробника. Також торгова марка або виробник може бути закріплений не за папкою, а внесений в конкретну картку товарів (див. далі  картка товарів).

    Ліворуч від значка об’єкта у прямокутній рамці може бути знак “+” або “—“. При клацанні мишею на знаці “+” розгортається вузол, показуючи, які гілки виходять із нього. При цьому знак “+” замінюється знаком “—“. При клацанні мишею на знаці “—“ відбувається зворотній процес — вузол згортається (гілки вилучаються). Якщо розгорнуто багато вузлів, то для перегляду довгої деревоподібної структури можна скористатися вертикальною лінійкою прокручування. Переміщення по дереву у панелі інструментів не змінює вміст правої панелі, що є звичайним вікном папки. Для зміни вмісту тут досить клацнути мишею на значку папки, яка цікавить, у панелі ресурсів. Таке переміщення по дереву для вибору об’єктів відбувається швидше, ніж послідовне відкривання вкладених папок.